"> Alcofoto Forum fotograficzne :: Zobacz temat - Quantuum - Jaka lampa studyjna?  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Poprzedni temat «» Następny temat
Quantuum - Jaka lampa studyjna?
Autor Wiadomość
mati113 

Sprz?t: Canon
Imi?: Mateusz
Wysłany: 2012-02-28, 16:09   Quantuum - Jaka lampa studyjna?

Witam :)

Stoj? przed wyborem lampy studyjnej. Du?o czyta?em pyta?em ale przed ostatecznym zakupem wola?em poradzi? si? Was. Jak na razie jestem bardzo mocno nastawiony na lamp? Quantuum R+300. Mia?em dylemat - mo?e lepiej dop?aci? i wzi?? Quantuum R+300 Digital HS? Tylko nie wiem czy po pierwsze op?aca si? dok?ada? 100/150pln po drugie czy niewygodniej si? ustawia na zwyk?ej 3setce? Pomieszczenie niezbyt du?e bo tylko 11m2 wi?c R600 to dla mnie za du?o. W pó?niejszych planach mam zamiar dokupi? kolejn? Quantuum'ke R+300 jak na razie sta? mnie tylko na jedn?. Wi?c tu moje pytanie czy to dobry wybór? Mo?e kto? z Was pracowa? na tej lampie albo co? o niej s?ysza?? Na FP te? za?o?y?em temat z racji tego ?e jest wi?cej osób wi?c mo?e kto? s?ysza? jakie? opinie o lampie :)

AFT -krzychun 

Wysłany: 2012-02-28, 16:32   

Te wy?wietlacze wcale nie s? takie zajebiste na jakie wygl?daj?. Tym si? nie przejmuj.

Z serii R korzysta?em wynajmuj?c studio, wi?c nie znam ich tak dobrze jak posiadacze ale jak na te cen? to s? dosy? solidne. W ka?dym razie nie widz? na tej pó?ce cenowej niczego lepszego.

mati113 

Wysłany: 2012-02-28, 17:27   

krzychun napisał/a:
Te wy?wietlacze wcale nie s? takie zajebiste na jakie wygl?daj?. Tym si? nie przejmuj.

Z serii R korzysta?em wynajmuj?c studio, wi?c nie znam ich tak dobrze jak posiadacze ale jak na te cen? to s? dosy? solidne. W ka?dym razie nie widz? na tej pó?ce cenowej niczego lepszego.

Czyli z tego co widz? ca?kiem solidna lampa :) Wi?c lepiej bra? zwyk?? R+300 bez wersji digital?

AFT -krzychun 

Wysłany: 2012-02-28, 17:45   

Za sam wy?wietlacz bym nie p?aci?. Trzeba by popyta? osoby, które pracowa?y na jednych i drugich przez kilka godzin bez przerwy ?eby mie? pogl?d na ch?odzenie, stabilno?? WB i si?y b?ysku. Ja bardzo d?ugich sesji nimi nie robi?em to nie wiem.

Marcolini 
Abstynent

Imi?: Michał
Wysłany: 2012-02-28, 18:01   

Dokladnie tak - kto mial, zrezygnowal. I kupil normalne z krecio?kiem. Duzo wygodniejsze.
Dla wyjasnienia - przedstawiciel Quantuuma ma studio i uzywa w nich .... R+300 i 600 :)

Dodam, ze jak chcesz zmienic poziom swiatla to ganianie i patrzenie w wyswietlacz jest takie sobie. Kreciolkiem robisz na wyczucie bez patrzenia. Ma przeskok, wiec sobie np dwa racy jedna w lewo, druga jeden w prawo i masz wyregulowane. A z wyswietlaczem podejdziesz, patrzysz, naciskasz, cholery mozna dostac.

mati113 

Wysłany: 2012-02-28, 19:48   

Mo?e faktycznie wy?wietlacz nie jest taki super jak mo?e si? wydawa?. W takim razie decyduje si? na zwyk?? wersje R+300 :)

mati113 

Wysłany: 2012-02-28, 20:50   

Je?li ju? utworzy?em temat to i w tym temacie zapytam :) Jaki statyw do Quantuum R+300?

AFT -krzychun 

Wysłany: 2012-02-28, 21:36   

Firmowe, z amortyzacj? powietrzn?.

mati113 

Wysłany: 2012-02-28, 22:09   

krzychun napisał/a:
Firmowe, z amortyzacj? powietrzn?.

Czyli np. co? takiego?

http://fotozakupy.pl/stat...-air-395,10482s

Zale?y mi na dosy? tanim ale i solidnym co utrzyma lamp?.

AFT -krzychun 

Wysłany: 2012-02-28, 22:14   

O tym my?la?em.

mati113 

Wysłany: 2012-02-28, 22:34   

Wi?c zestaw gotowy :) Dzi?kuje za pomoc.

dellos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-08, 09:16   

Troszk? temat stary ale potwierdzam, dla wszystkich nadal poszukuj?cych informacji o lampach Quantuum. Seria R+ jest bardzo dobr? seri?, mamy w studio 2 600'tki od hmm daaaawna i ?migaj? bardzo fajnie.

Co do statywów Quantuum pod lampy to wersje z powietrznym zwalniaczem/hamulcem s? bardzo dobre. Lampa stoi solidnie na nim i wszystko ?adnie dzia?a. Ale to tylko statyw, wi?c pewno konkurencja ma równie dobre. Wa?ne aby by? hamulec powietrzny bo to jest podstaw?.

Od razu uprzedzam pytanie, czy warto do?o?y? do lepszego sprz?tu?? Je?li ma si? ma?o zlece? to nie warto ?adowa? si? np. w Bowensa a jak si? ma du?o zlece?, to nie warto ?adowa? si? w Quantuum'a.... ale nigdy nie warto ?adowa? si? w chi?czyka pe?n? g?b?... Quantuum to te? chi?czyk ale sk?adany w PL z tego co wiem no i ?miga du?o lepiej od ta?szych i podobnych cenowo innych lampek na rynku.

PS: ELFO sobie odpu?ci? z za?o?enia.... TRAGEDIA!!

AFT -krzychun 

Wysłany: 2014-04-08, 17:44   

Ja sporo u?ywa?em Bowensów, ale w?a?ciwie trudno wskaza? tak? "namacaln?" przewag? brytoli nad wy?szymi seriami(!) kitajców. No, jest pewna ró?nica w jako?ci wykonania. A praktycznie? Trudno powiedzie? i to i to b?yska, no i te same mocowania. Bowens b?dzie lepszy gdyby zachcia?o nam sie bardziej skomplikowanych modyfikatorów - chocia? Chi?czycy pewnie nadrabiaj?.

Odpowiedz do tematu