"> Alcofoto Forum fotograficzne :: Zobacz temat - [Natrix] Analogowo  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Poprzedni temat «» Następny temat
[Natrix] Analogowo
Autor Wiadomość
wienczyslaw5 

Sprz?t: Revueflex AC 1 Olympus C 1400 XL
Imi?: Wieńczysław
Wysłany: 2016-09-03, 16:54   

Aaa --- na filtrze znajdziesz tak zwaną krotność filtra --- będzie napisane x1,4 albo x2 albo x... ileś tam --- nie zwracaj uwagi --- to do aparatów które nie miały pomiaru światła przez obiektyw --- Pentax ma TTL więc bierze pod uwagę gęstość filtra .

Fotomechanik 

Sprz?t: Jakis tam mam... Glownie ciezki
Wysłany: 2016-09-03, 17:38   

No cóż... Fotografia na kliszy, to wspaniała rzecz :D Oczywiście dziś, możesz zrobić kolorowe zdjęcie cyfrowe, a następnie przekonwertować je w Photoshopie na czarno-białe i zastosować filtry, jakie chcesz. Rzecz w tym, że to nie smakuje tak samo. Legendarny polski rajdowiec, Marek Varisella powiedział kiedyś, że nie jest ważne, czy się dojedzie pierwszym do mety. Ważne jest, JAK się jedzie!

W fotografii jest tak samo. Najważniejsze jest to, jak się to robi. Oczywiście przeciętny Kowalski chce mieć po prostu jakieś pamiątki, siebie na tle itd... Jednak Kowalski nie jest fotografem, a jedynie prostym człowiekiem, który chce mieć fotki! Produkt finalny! To konsument. Jego nie obchodzi proces powstawania zdjęcia, kompozycja, przysłona... On chce mieć zdjęcie siebie w Egipcie na plaży i nic innego go nie interesuje. Dlatego Kowalski z radością przyjmuje fakt, że dziś może robić zdjęcia swoim smartfonem i wysyłać je od razu na Instagrama, albo na Facebooka, żeby jego "friends" mogli mu zazdrościć wakacji. Cieszy się, że ma łatwo. Ale fotograf, wcale nie chce mieć łatwo. Nie musi mieć łatwo. łatwo jest obciachowe. Dlatego popróbuj tych filtrów :D

A tak przy okazji, wydaje mi się, że bardzo by Cię ucieszyła jakaś dobra książka o fotografii. To by mogło być dla Ciebie niewyczerpane źródło inspiracji. Osobiście nie znam lepszej, niż "Fotografia w praktyce amatorskiej" Zbigniewa Pękosławskiego. Mam tą książkę i wiem co mówię. Jest świetna... To wszystko, o czym próbuje się tu mądrzyć Wieńczysław i ja, tam znajdziesz rozkminione, jak na talerzu. O filtrach, wywołaniu, naświetlaniu i w ogóle o wszystkim. Także o zasadach "dobrego fotografowania".

Książka jest dostępna na przykład tu: aukcja

wienczyslaw5 

Wysłany: 2016-09-03, 18:46   

Fotomechanik napisał/a:
Ale fotograf, wcale nie chce mieć łatwo. Nie musi mieć łatwo.

Trafiony , zatopiony --- w tym jednym zdaniu zawarłeś wszystko . Dla mnie takie cyfrowe pstrykanie gdzie wszystko samo się robi to tak jakbym poszedł na ryby a nurek pod wodą czepiałby mi na haczyk co lepsze sztuki jak w słynnym filmie " Żandarm na emeryturze " . Albo myśliwy pochwaliłby się iż ustrzelił krowę i to w dodatku uwiązaną --- gdzie w tym satysfakcja ? :hammer :hammer

Natrix 

Sprz?t: Nikoniarz
Imi?: Filip
Wysłany: 2016-09-03, 19:05   

Książkę muszę kupić-poszukam.
A tak a propos-ten bardzo lubię wszystkie filmy z louis de funes-em :party

wienczyslaw5 

Wysłany: 2016-09-03, 19:26   

Co do książek to mogę polecić " Fotografia . Technika i Technologia " Tadeusza Cypriana i " Fotograf Praktyk " --- autora niestety nie pamiętam i jeszcze " Fotografia dla wszystkich " --- jakiegoś Niemca ale nazwiska nie pomnę .

Natrix 

Wysłany: 2016-09-03, 20:28   

Dzięki za propozycje, którąś na bank wybiorę :party

Fotomechanik 

Wysłany: 2016-09-03, 21:10   

Louis de Funès jest również moim ukochanym aktorem. Wyobraźcie sobie, że miałem w szkole koleżankę (Francuzkę), która go osobiście poznała. Przegadaliśmy dziesiątki godzin na ten temat...

Natrix 

Wysłany: 2016-11-21, 11:15   

No to lecimy z kolejną wrzutką. Powiedzcie mi tylko jak to jest z tym wywoływaczem ? Jak go wylewam z koreksu jest zielony, przecież takiego nie wleję do butelki.

Pseudo-Macro 
5.

6.

Trochę Architektury
7.

8.

Marcolini 
Abstynent

Sprz?t: Canon
Imi?: Michał
Wysłany: 2016-11-26, 18:31   

A bardzo ci kolor przeszkadza ( wywoływacza) ? :D ciekawe foty

Fotomechanik 

Wysłany: 2016-11-27, 19:41   

Tak, foty tematycznie bardzo dobre. Technicznie... Wydaje mi się, że są nieco przydymione. Znaczy, nie ma czystych bieli. Jak Ty to robiłeś, wywołałeś tylko negatyw i go zeskanowaleś, czy zrobiłeś odbitki i dopiero je zeskanowałeś? Co do koloru wywoływacza, powtórzę za Michałem - Przeszkadza Ci kolor? :LOL

Odpowiedz do tematu