"> Alcofoto Forum fotograficzne :: Zobacz temat - Jak przygotować się do sesji z modelkami?  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak przygotować się do sesji z modelkami?
Autor Wiadomość
boratom 
because i'm HAPPY

Sprz?t: Canon
Imi?: Aga
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-04-03, 07:34   Jak przygotowa? si? do sesji z modelkami?

Przynajmniej kilka osób na forum ma jakie? do?wiadczenia studyjne, w pracy z modelkami...
Otrzyma?am propozycj? asystowania podczas zdj?? do katalogu w konkursie: Miss Polski Ziemi Kociewskiej.
Jakie? ogólne porady od bardziej do?wiadczonych kolegów?
P.S. Nie wiem jakie b?dzie studio i jego wyposa?enie - nie wiem totalnie czego si? spodziewa?, po za sprz?tem nikon'a, którego nie znam :O

Marcolini 
Abstynent

Imi?: Michał
Wysłany: 2012-04-03, 11:38   

Je?eli chodzi o asystowanie, to fotograf powie ci co masz robic. Przestawic swiatlo, blenda itp poprawki w tworzeniu kadru. Ale pewnie bedziesz miala okazje sama popstrykac - wykorzystaj to. Poza tym raczej podgladaj innych jak robia. Warto brac udzial w czyms takim - zdobywasz doswiadczenie wbrew pozorom. Od dobrego fotografa nauczysz sie czytajac miedzy wierszami. Bo kadry zwykle sa przemyslene - reszta to tworzenie tego planu.

Zatem doswiadczenia innych nic ci nie dadza - spokojnie zdobedziesz wlasne. Potem nic, tylko zaprosic modeline do studio i sprobowac zrobic wlasna sesje :)

AFT -krzychun 

Wysłany: 2012-04-03, 13:15   

Zajrzyj do tematu o ?wiat?omierzu studyjnym, pewnie b?dziesz musia?a z niego korzysta?;)

boratom 
because i'm HAPPY

Wysłany: 2012-04-03, 22:16   

Dzi?ki ch?opaki!
Zamierzam wykorzysta? swoj? szans? i sporo si? dowiedzie?. Pan który zaprosi? mnie do wspó?pracy jest bardzo kreatywny i otwarty na wspó?prac? :)
Krzychun - temacik o ?wiat?omierzu kojarz? - musz? sobie jeszcze sporo przypomnie? :oops:

boratom 
because i'm HAPPY

Wysłany: 2012-04-06, 20:52   

:roll: W czwartek ustawili?my scenografi? i ?wiat?a... Dzi? "robili?my" zdj?cia kandydatkom - kilkana?cie klatek ---> wybór najlepszej (wg. modelki i fotografa) ---> zmiana ubrania b?d? powtórka - krótka rozmowa, odrobina notatek i nast?pna do zdj?cia :) We wtorek kolejna tura.
Praca ci??ka - dziewczyny ró?ne ---> jedne z jakim? do?wiadczeniem w pozowaniu, inne skr?powane i nie?mia?e... Fotograf mia? ?wietne podej?cie - i tak sobie my?l? - z kim ?atwiej modelkom nawi?za? kontakt panem fotografem czy pani? fotograf? Macie jakie? przemy?lenia?
Oczy bol? mnie koszmarnie - zastanawiam si?, czy to od ?wiate? czy pracy i zm?czenia...

Czarna
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-06, 22:22   

Wed?ug mnie to zale?y od podej?cia fotografa :) Je?li ma sie to co? i potrafi nawiazac dobry kontakt to plec jest niezalezna. Zapewne oczki bola od swiatel ale bardziej od pracy :) Powodzenia i czekam na dalsze informacje.

Bronek 

Sprz?t: D3100
Imi?: Marcin
Wysłany: 2012-04-08, 11:56   

Je?li chodzi o kontakt to wg mnie nie ma znaczenia czy pan czy te? pani...tu wszystko zale?y od samych ludzi. Z jednymi mo?na rozmawia? od pierwszej chwili tak jak by si? znali jak ?yse konie, a z innymi wiadomo najch?tniej omin??o by si? szerokim ?ukiem.

W ko?cu raz si? ?yje:)

Diego76
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-16, 15:45   

Odświeżę temat...
Wydaje mi się, że przygotować jakoś specjalnie się nie da....
Jeśli ktoś ma tylko asystować to najwięcej nauczy się od głównego fotografa. Druga sprawa jest taka, że dobrze by było żeby modelki były ogarnięte :)

Odpowiedz do tematu